Bruzda biegnąca od przyśrodkowego kąta oka do polika, nazywana „doliną łez”, nadaje oprawie oczu wygląd starczy i zmęczony (tzw. „podkrążone oczy”). Za jej powstanie odpowiedzialne jest zwiotczenie więzadeł w tej okolicy jak i deficyt podskórnej tkanki tłuszczowej.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej uzupełnia jej brak, a także odmładza wygląd i poprawia jakość skóry w tej okolicy. W pierwszym etapie w znieczuleniu miejscowym pobierana jest z miejsc dawczych (tj.podbrzusze, uda, grzbiet) tkanka tłuszczowa. Po sterylnym przygotowaniu zostaje wprowadzona podskórnie w pożądane okolice. Z uwagi na częściowe wchłanianie się przeszczepionego tłuszczu konieczna bywa hiperkorekcja lub dodatkowy zabieg po 6 miesiącach. Przeszczep tłuszczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym.

Pacjenci opuszczają klinikę w dniu zabiegu.

Okres rekonwalescencji zależny jest od zakresu operacji, ale najczęściej powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 2-3 dniach. Obrzęki i zasinienia ustępują po 2 -3 tygodniach. Ostateczny efekt operacji oceniany jest po 6 miesiącach. Znaczne zmiany masy ciał w okresie pooperacyjnym mogą mieć wpływ na uzyskany wynik. Efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku stosowania kw. hialuronowego aczkolwiek nie jest permanentny.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

POWRÓT
dr. n. med.
Kamil Pietrasik
Najważniejszą wartością łączącą pacjenta i lekarza jest zaufanie

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry