Facelift to jeden z najbardziej kompleksowych zabiegów chirurgii estetycznej, mający na celu odmłodzenie środkowej i dolnej część twarzy. Często w tym samym czasie wykonywany jest także lifting szyi, operacje estetyczne powiek i redystrybucja/przeszczep tkanki tłuszczowej. Długotrwały efekt odmłodzenia uzyskuje się przez przemieszczenie ku górze lub/i usunięcie nadmiaru skóry oraz założenie szwów podtrzymujących w warstwie podskórnej i mięśniowo-powięziowej (SMAS) twarzy.

Celem operacji jest przywrócenie młodszego o 10-15 lat wyglądu pacjenta, a nie nadmierne napięcie skóry nadające twarzy nienaturalny wygląd – tzw. „twarz maskowata”. Dyskutując z Dr Pietrasikiem możliwe opcje odmłodzenia twarzy warto przynieść na konsultację swoje zdjęcie sprzed 10-15 lat.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z analgosedacją.

Cięcia w okolicy przed- i zamałżowinowej z czasem stają się prawie niewidoczne.

Po znieczuleniu ogólnym pacjent pozostaje w klinice na jedną dobę.
Okres rekonwalescencji zależy od zakresu operacji, ale najczęściej powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 2-3 tygodniach. Ostateczny efekt operacji oceniany jest po 3-6 miesiącach. Choć operacja ta odmładza wygląd pacjentów o 10 – 15 lat, to nie zatrzymuje fizjologicznych procesów starzenia się. W celu podtrzymania efektu operacji wskazane są niektóre zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

POWRÓT
dr. n. med.
Kamil Pietrasik
Najważniejszą wartością łączącą pacjenta i lekarza jest zaufanie

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry