Lifting brwi koryguje oznaki starzenia się przez ich przemieszczenie ku górze do pozycji atrakcyjniejszej estetycznie. Operacja ta często bywa kojarzona z liftingiem czoła lub operacją powiek górnych. Kandydatami do tego zabiegu są pacjenci z przemieszczonymi ku dołowi brwiami nadającymi oprawie oczu wygląd „zmęczony” i „zafrasowany”. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub płytkim znieczuleniu dożylnym. Podniesienia bocznych części brwi dokonuje się z niewielkich cięć ukrytych w skórze owłosionej głowy. Lifting brwi nie wymaga pozostania pacjenta na noc w klinice. Gdy skojarzony jest z innymi zabiegami odmładzającymi twarzy (tj. lifting czoła, lifting twarzy) wówczas pacjent spędza jedną noc w klinice. Powrót do normalnego funkcjonowania uzależniony jest od zakresu operacji i procedur towarzyszących. W przypadku prostego podniesienia brwi powrót do nieobciążającej aktywności następuje następnego dnia po zabiegu, a do normalnej aktywności po 1-2 tygodniach.

Wygląd ulega stopniowej poprawie w okresie od 6-8 tygodni. Uzyskuje się efekt odmłodzenia operowanej okolicy o 8-10 lat.

W niektórych przypadkach możliwe jest podniesienie brwi w sposób mniej inwazyjny tj. przy użyciu szwów podtrzymujących wprowadzanych do tkanki podskórnej przy pomocy specjalnej igły. W tym przypadku zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjent wychodzi do domu bezpośrednio po jego zakończeniu.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

POWRÓT
dr. n. med.
Kamil Pietrasik
Najważniejszą wartością łączącą pacjenta i lekarza jest zaufanie

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry