Plastykę brodawek piersi wykonuje się u kobiet z ich nabytym lub wrodzonym zniekształceniem, pragnących poprawić wygląd estetyczny swoich piersi. Najczęstszym rodzajem zniekształcenia brodawek jest ich wciągnięcie spowodowane przykurczem przewodów wyprowadzających gruczołów mlecznych lub/i obecnością tkanek bliznowatych w okolicy otoczki. Inne zniekształcenia brodawek to ich nadmierne wydłużenie lub przerost.

Operacja wciągniętych brodawek polega na chirurgicznym uwolnieniu w/w przyczyn zniekształcenia i odtworzeniu brodawki o prawidłowej wielkości, kształcie i projekcji. W cięższych postaciach konieczne może okazać się całkowite odcięcie przewodów wyprowadzających gruczołów mlecznych co może trwale upośledzić zdolność karmienia operowaną piersią. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Cięcia operacyjne zlokalizowane są u podstawy brodawki a powstałe w obrębie otoczki blizny z upływem czasu staja się niewidoczne.

Pacjentki opuszczają klinikę w dniu zabiegu.

Powrót do normalnej aktywności następuje po 2-3 dniach. Ćwiczenia sportowe mogą zostać wznowione po 1 miesiącu od zabiegu.

Uzyskiwane wyniki są dobre i trwałe choć ciąża, karmienie piersią, znaczne zmiany masy ciała lub oracje piersi mogą zmienić pierwotny efekt korekcji.

POWRÓT
dr. n. med.
Kamil Pietrasik
Najważniejszą wartością łączącą pacjenta i lekarza jest zaufanie

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry