Lifting ud jest operacją przeznaczoną dla osób pragnących poprawić wygląd estetyczny tej części ciała. Jego celem jest usunięcie chirurgiczne nadmiaru skóry i liposukcja tkanki podskórnej. Operacja ta nie jest alternatywą dla procesu odchudzania, a stanowić może tylko jego uzupełnienie.

Kandydatami do liftingu ud są często osoby po znacznej redukcji masy ciała lub pacjenci, u których doszło do wytworzenia się nadmiernych fałdów skórnych na udach w wyniku naturalnego procesu starzenia się. W sytuacji gdy jędrność i napięcie skóry ud jest dobre, a nadmiar podskórnej tk. tłuszczowej nie jest zbyt obfity Dr Pietrasik modeluje ich kształt wyłącznie przy pomocy liposukcji.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Cięcia zlokalizowane są na przyśrodkowej powierzchni ud.

Pacjenci po liftingu ud pozostają na noc w klinice.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 7-10 dniach od zabiegu jeśli praca nie jest intensywną pracą fizyczną kończyn dolnych. Powrót do ćwiczeń sportowych (jogging, fitness) następuje po 2-3 miesiącach od operacji. W okresie pooperacyjnym zalecane jest stosowanie rajstop uciskowych (6-8 tyg.) co pozwala zmniejszyć obrzęki, sprzyja gojeniu ran i zmniejsza blizny.

Uzyskane wyniki są trwałe lecz nie permanentne. Operacja pozwala odmłodzić wygląd ud lecz nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się. Także przyrost masy ciał może zmienić pierwotnie dobry wynik estetyczny

POWRÓT
dr. n. med.
Kamil Pietrasik
Najważniejszą wartością łączącą pacjenta i lekarza jest zaufanie

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry