images

W dzisiejszych czasach usuwanie tatuażu jest bardzo skutecznym, szybkim i niestanowiącym większego problemu dla pacjenta zabiegiem. Obecne technologie bez pozostawienia blizn i resztek pigmentu całkowicie eliminują ze skóry wszelkie różnokolorowe barwniki.

Do historii przeszły próby usuwania tatuaży zabiegami chirurgicznymi oraz inwazyjnymi laserami, które doprowadzały do powstawania blizn lub pozostawiały widoczne ślady ich wcześniejszej obecności.

W naszej klinice dla idealnych rezultatów stosujemy najskuteczniejszy, a zarazem najnowocześniejszy laser na świecie.

banner

Laser Revlite ® Cynosure to najlepszy laser typu Q-switch Nd:Yag do usuwania tatuaży, począwszy od prostych (kolor czarny) do starych, amatorskich, źle wykonanych oraz tatuaży pourazowych. Radzi sobie także z usuwaniem makijażu permanentnego, niezależnie od jego lokalizacji anatomicznej.

lhi-website-images-revlite

Laser RevLite ® Cynosure to najnowszej generacji laser typu Q-switch Nd:Yag o tzw. nanosekundowym czasie trwania impulsu. Wykorzystuje się go do usuwania związanych ze słońcem oraz wiekiem zmian barwnikowych, usuwania czarnych i kolorowych tatuaży, leczeniu wszelkiego rodzaju przebarwień skóry, wyrównywaniu kolorytu twarzy po przebytym trądziku i innych chorobach dermatologicznych, oraz jako peeling laserowy do małoinwazyjnego odmładzania skóry.

Przy usuwaniu tatuaży niezbędna jest seria od 4 do 12 zabiegów. Odstępy między zabiegami wynoszą 6 do 8 tygodni i związane są z pochłonięciem i utylizacją rozbitych cząsteczek barwnika – przez tzw. komórki żerne, będące częścią naszego systemu odpornościowego.

 

Czas trwania zabiegu zależy od rozmiarów usuwanych tatuaży i może wynosić średnio od kilku do kilkunastu minut.

U części pacjentów stosujemy zewnętrzne znieczulenie maścią z tetracainą oraz nawiew lodowatego powietrza.

Liczba koniecznych zabiegów jest uzależniona od takich czynników jak: kolor lub ilość występujących barw, wielkość, gęstość tatuażu – intensywność barwnika, skład chemiczny pigmentu, głębokość jego usytuowania, koloryt skóry, indywidualna reakcja na leczenie (rola układu immunologicznego).

revlite_si_page1graphic

Ryzyko powstawania blizn jest bardzo niewielkie i związane jest głównie z nieprawidłową pielęgnacją po zabiegu.

Do głównych zaleceń pozabiegowych poza intensywnym nawilżaniem czy natłuszczaniem skóry, należy unikanie słońca lub stosowanie filtrów UV (minimum 50), w celu ochrony skóry.

Przeciwwskazania:

  • skłonność do bliznowacenia (blizny przerosłe, keloidy),
  • choroby tkanki łącznej w wywiadzie,
  • terapia doustna izotretinoiną i pochodnymi witaminy A i okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii.
POWRÓT
dr. n. med.
Maciej Krajewski
Uzyskujemy wysokiej jakości, naturalne i długotrwałe rezultaty poprawy i zachowania urody

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry