Do wykonania tego zabiegu stosowane są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego o gęstej konsystencji. Zabieg daje możliwość modelowania zmienionego wiekiem kształtu twarzy. Najlepsze rezultaty osiąga się po wypełnieniu takich części twarzy jak: policzki, czoło, bruzdy nosowo wargowe. Preparaty te są stosowane również do powiększania ust, zaznaczania kości policzkowych, podnoszenia kącików ust, zmniejszenia bruzd pod oczami i w okolicy „doliny łez”. Oprócz działania wypełniającego zabieg pobudza stymulację skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu stan skóry poprawia się i jest lepszy niż przed zabiegiem.

Czy zabieg jest bolesny?

Miejsca poddane zabiegowi znieczula się specjalnym kremem. Zabieg można uznać za bezbolesny. Po zabiegu pojawia się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu. Objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni.

Efekt

Rezultat jest widoczny od razu i utrzymuje się do 12 miesięcy. Nie należy zażywać aspiryny przed zabiegiem. W dniu zabiegu należy unikać intensywnego rozgrzania twarzy.

Przeciwwskazania i działania niepożądane:

  • przez minimum 3 dni po zabiegu należy unikać intensywnego opalania się (słońce, solarium) i narażania na ciepło (sauna) oraz zrezygnować z pobytu na siłowni i basenie,
  • ciąża i okres laktacji,
  • stany ropne, zapalne, wirusowe skóry,
  • skłonność do bliznowców,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Lifting wolumetryczny można wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej Estivance w Warszawie i Radomiu.

POWRÓT
dr. n. med.
Maciej Krajewski
Uzyskujemy wysokiej jakości, naturalne i długotrwałe rezultaty poprawy i zachowania urody

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry