botox-logoazzalureDysport

Niezwykle popularny w ostatnich latach botox jest preparatem wykorzystywanym w medycynie estetycznej i przeznaczonym do niwelowania oraz całkowitego eliminowania zmarszczek. Odpowiednia ilość wstrzykniętej substancji prowadzi do blokady przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, co powoduje rozluźnienie poszczególnych mięśni. Mięśnie przechodzą w stan ″uśpienia″ na okres od sześciu do dziewięciu miesięcy. Przez ten czas skóra jest wygładzana, gdyż rozluźnione mięśnie nie są w stanie się silnie kurczyć. Umożliwia to wygładzenie zmarszczek, a co za tym idzie osiągnięcie naturalnego i wypoczętego wyglądu skóry.

Czy zabieg wstrzyknięcia botoxu jest bolesny?

Wykorzystując bardzo cieniutką igłę specjalista ostrzykuje określony obszar zabiegowy małymi dawkami preparatu. Możliwe jest odczuwanie lekkich ukłuć. Zabieg jest niemal bezbolesny, jednak u osób szczególnie wrażliwych na ból może być zastosowane miejscowe znieczulenie. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Działanie anty-aging: Skóra z wyraźnymi oznakami starzenia po wstrzyknięciu botoksu będzie wyglądać świeżo i gładko, a efekt utrzyma się nawet przez 9 miesięcy. Jeśli jednak zaprzestaniemy stosować preparat, skóra powróci w stu procentach do poprzedniego wyglądu. W momencie kiedy zrezygnujemy z kuracji skóra będzie ulegać starzeniu zgodnie z jej biologicznym wiekiem. Natomiast kiedy zdecydujemy się kontynuować ostrzykiwanie czas działania oraz odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami będą ulegać wydłużaniu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?

Po zakończeniu zabiegu pojawiają się niewielkie zaczerwienienia, które ustępują po ok. godzinie. Nie zaleca się przez kilka następnych tygodni wykonywać zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, laserów czy głębokiej podczerwieni. Mogą one bowiem wpłynąć negatywnie na czas działania botoxu.

Przeciwwskazania:

 • zaburzenia przewodnictwa mięśniowo-nerwowego,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • stosowanie niektórych leków,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • miejscowe infekcje skóry.

Wskazania:

Zmarszczki mimiczne:

 • wokół oczu (tzw. „kurze łapki”),
 • wokół ust (poprzeczne),
 • bruzda pionowa na czole (tzw. „lwia zmarszczka”),
 • uniesienie opadających powiek,
 • podniesienie kącików ust.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Kliniki Medycyny Estetycznej Estivance w Warszawie i Radomiu.

POWRÓT
dr. n. med.
Maciej Krajewski
Uzyskujemy wysokiej jakości, naturalne i długotrwałe rezultaty poprawy i zachowania urody

Klinika Estivance oddział Warszawa

+48 22 898 34 51 +48 884 678 678 ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów
formularz kontaktu

Klinika Estivance oddział Radom

+48 48 360 44 56 +48 884 88 6600 ul. Gagarina 1
26-600 Radom
formularz kontaktu
do góry