Thermolifting – Zaffiro®

Zaffiro® to innowacyjne rozwiązanie i najnowsza technologia w bezinwazyjnym liftingu. Starzenie się skóry jest naturalnym procesem wynikającym z upływu czasu podczas którego, dochodzi do zmniejszania biologicznej aktywności komórek i spowolnienia procesów odnowy. Kluczową rolę odgrywają tu fibroblasty (komórki skóry właściwej), odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czym polega technika zabiegu?

Dzięki nowatorskiemu zastosowaniu światła podczerwonego IR, efekt termiczny, zachodzący w głębokich warstwach skóry właściwej, powoduje podgrzanie z jednoczesnym obkurczeniem starych włókien kolagenowych. Dochodzi też do pobudzenia fibroblastów, a co za tym idzie przyspieszenia produkcji nowego kolagenu (około 30%) uzyskania efektu zwiększenia gęstości skóry, liftingu.

Czy Zaffiro® jest zabiegiem bezpiecznym?

Zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ dawka światła podczerwonego jest z góry ustalona tak, by pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Dodatkowo zaawansowany system chłodzący, chroni skórę przed poparzeniem. Jest tzw. zabiegiem lunchowym – po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Pojawić się może jedynie lekki obrzęk czy zaczerwienienie wokół miejsca poddanego zabiegowi, które znika samoistnie po upływie kilku dni.

Czy Zaffiro® jest dla osób w każdym wieku i o każdym rodzaju cery?

Zabieg może być wykonany bez względu na rodzaj cery. Jeśli chodzi o wiek, profilaktycznie wskazany jest dla osób już po 25 roku życia celem zabezpieczenia skóry przed pierwszymi oznakami starzenia, a najbardziej skuteczny, jeśli chodzi o efekt wizualny, jest zdecydowanie po 35 roku życia, gdzie wykonujemy serię zabiegów. Ponieważ proces tworzenia kolagenu następuje powoli, stopniowo, końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 do 6 miesięcy po zabiegu.

Thermolifting Zaffiro® dostępny jest w Klinice Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie i Radomiu.

WSKAZANIA:

  • skóra twarzy i szyi: opadające powieki i policzki, opadający owal twarzy, zmarszczki oraz bruzdy nosowo – wargowe
  • wiotkość w obrębie: brzucha, ud (także ich wewnętrzna strona), obszar nad kolanami, również wewnętrzna strona ramion, a nawet skóra dłoni
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa w wieku 25-35 lat
  • chęć poprawy gęstości skóry

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża, karmienie piersią
  • otwarte rany
  • aktywne procesy nowotworowe
  • metalowe implanty w obrębie skóry poddawanej zabiegowi, wszczepiane złote nici
  • zastosowanie wypełniaczy na 2 tygodnie przed zabiegiem

Zapisz się na wizytę już dziś!